Na koncertu u Trnavi koji će biti organizovan 17.feruara 2024.godine u okviru projekta Magija Balkana, speijalni gost će biti Igor Kmeto.

Igor Kmetjo mlađi rođen je 8. marta 1979. godine u Bratislavi. Njegov muzički talenat došao je do izražaja već sa 6 godina, kada je počeo da svira bubnjeve. Svoj talenat razvio je na državnom konzervatorijumu u Bratislavi, gde je učio saksofon i klavir. Otac mu je kao 16-godišnjaku ostvario san i dozvolio mu da otputuje u SAD, gde je studirao modernu muziku. Profesionalnu muzičku karijeru započeo je 2003. godine, kada je objavljen njegov prvi singl Bubamara. Igor se bavi muzičkom produkcijom u sopstvenom studiju za snimanje Gitanorecords, gde je producirao i snimao muziku za nekoliko poznatih slovačkih muzičara (Ritmus, Tina, Rick Bailei, Robo Opatovsky, Luza, Suvereno , Anita Soul, Monika Bagarova, Elpe, Gipsi Čave i drugi…)

Igor Kmeto špeciálny hosť na februárovom koncerte v Trnave

Na koncerte v Trnave, ktorý sa uskutoční 17. februára 2024 v rámci projektu Magija Balkána, bude špeciálnym hosťom Igor Kmeto.

Igor Kmeťo ml., sa narodil 8. marca 1979 v Bratislave . Jeho hudobný talent sa prejavil už v 6-tich rokoch, kedy začal hrať na bicie nástroje. Svoje nadanie rozvíjal na štátnom konzervatóriu v Bratislave, kde sa venoval hre na saxofón a klavír. Ako 16-ročnému mu otec splnil sen a umožnil mu cestu do USA, kde sa venoval modernej hudbe. Profesionálnu hudobnú kariéru odštartoval v roku 2003, kedy vyšiel jeho prvý singel Bubamara. Igor venuje hudobnej produkcii vo vlastnom nahrávacom štúdiu Gitanorecords, kde vyprodukoval a nahral hudbu viacerým známym slovenským hudobníkom (Rytmus, Tina, Rick Bailey, Robo Opatovský, Lúza, Suvereno, Anita Soul, Monika Bagárová, Elpe, Gipsy Čáve a ďalší…)