U petak I subotu, 1. I 2.septembra u amfiteatru u Trnavi održan je prvi festival MAgija Balkana. NA festivalu su nastupili emiinentni izvođači sa Balkana koji su napravili fantastičnu atmosferu i i publici priredili pravo muzičko uživanjje.Dominika Mirgova , Colonia, Crvena jabuka, Džejla Ramović, MIrza Selimović i Van Gogh svojim nastupima su razgalili srca Balkanaca, Trnavčana, ali i Čeha, Austijanaca i Holanđana koji su se našli među publikom.

-Drago mi je što sam imala priliku da učestvujem na ovom festuvalu. Nisam očekivala da ću ovoliko igrati i pevati, publika je bila fantastična i želim vam uspehizjavila je Dominka Mirgova.

-Ko se ovoga setio svaka mu čast. Ja obožavam Slovačku, ja ništa ne razumem šta oni pričaju, a ni oni mene, ali eto muzika spaja ljude. Bilo je predivno večeras-rekla je Ivana Lovrić iz grupe Colonia nakon nastupa.

Dražen Žerić Žera, frontmen grupe Crvena jabuka rekao je da festival treba bude tradicionalan, ali se osvrnuo i na zakonske propise u Trnavi, zato što nije dozvoljen muzički program nakon 22h.

-Baš mi je drago što sam bila tu, baš mi je bilo lepo i uživala sam. Pubilka je bila fantastična. Festival je odlična stvar i drago moi je da je neko došao na ideju da napravi nešto tako. Divan festival i nadam se da će da potraje godinama-izjavila je Džejla Ramović.

Mirza Selimovićje pohvalio publiku i rekoa je da je uživao u nastupu.

-Publika je sjajna. Atmosfera dobra, dobra energija, ljudi znaju sve pesme, zadovoljstvo nam je. Festival je fenomenalna ideja i muzika treba da nas spaja i da nas drži na okupu. Jedan sjajan događaj koji me je oduševio.

-Čast nam je da smo večeras nastupili. Magija Balkana krije posebnost i duboku ljubav koja ostaje nama da je širimo kao poruku. Drago mi je da se festival dogodio i nadam se da će biti tradicija. Nadam se da ćemo se ubuduće sa novim pesmama ponovo zagrliti sa publikom. KO god ima ideju da umetnošću spoji ljude, porukom koju spaja ljude, probudi osećanja ljudima, taj je negde poseban, a mi smo za to uvek spremni, i sa tom porukom, da uzmemo učešće-rekao je Zvonimir Đukić Đule iz grupe Van Gogh.

Treba napomenuti da je festival prošao bez ijednog incidenta, kao i fenomenalno jedinstvo tima Magija Balkana koji je učestvovao u organizaciji.Prvi put su zajedno učestvovali u jednoj ovakvoj akciji i to je urađeno na visokom nivou.

Menadžment Festivala se zahvaljuje svim partnerima koji su pomogli održavanje Magije Balkana!

SKONČIL SA PRVÝ FESTIVAL MAGIA BALKANA

V piatok a sobotu, 1. a 2. septembra sa v amfiteátri v Trnave konal prvý festival Magija Balkana. Na festivale vystúpili významní interpreti z Balkánu, ktorí vytvorili fantastickú atmosféru a poskytli publiku skutočný hudobný pôžitok. Dominika Mirgová, Colonia, Crvena jabuka, Džejla Ramović, Mirza Selimović a Van Gogh svojimi vystúpeniami rozveselili srdcia Balkáncov, Trnavčanov, ale aj Čechov, Rakúšanov a Holanďanov, ktorí sa ocitli medzi divákmi.

-Som rada, že som mala možnosť zúčastniť sa tohto festivalu. Nečakala som, že budem toľko tancovať a spievať, publikum bolo fantastické a prajem vám veľa úspechov” povedala Dominka Mirgová.

-Každá česť tomu, koho toto napadlo. Milujem Slovensko, nerozumiem tomu, čo hovoria a nerozumejú ani oni  mne, ale hudba ľudí spája. Dnes večer to bolo krásne” -povedala po výstupe Ivana Lovrić z Colonie.

Drazen Žerić Žera, frontman kapely Crvena jabuka, povedal, že festival by mal byť tradičný, ale spomenul aj právne predpisy v Trnave, pretože po 22. hodine nie je povolený hudobný program.

-Som tak rád, že som tu bol, bolo to také pekné a užil som si to. Publikum bolo fantastické. Festival je skvelá vec a som rád, že niekto prišiel s nápadom urobiť niečo také. “Je to nádherný festival a dúfam, že vydrží roky” –povedala Ďžejla Ramović.

Mirza Selimović pochválil publikum a povedal, že si užil vystúpenie.

-Publikum je skvelé. Atmosféra je dobrá, dobrá energia, ľudia poznajú všetky piesne, je to potešenie. Festival je fenomenálna myšlienka a hudba by nás mala spájať a držať pohromade. Jedna veľká udalosť, ktorá mi vyrazila dych.

-Je mi cťou vystúpiť dnes večer. Kúzlo Balkánu skrýva jedinečnosť a hlbokú lásku, ktorá nám zostáva, aby sme ju šírili ako posolstvo. Som rád, že sa festival uskutočnil a dúfam, že to bude tradícia. Dúfam, že sa v budúcnosti s novými piesňami opäť objímeme s publikom . Ktokoľvek má nápad spájať ľudí s umením, s posolstvom, ktoré spája ľudí, prebúdza v ľuďoch city, je výnimočný a my sme na to vždy pripravení – povedal Zvonimir Djukić Đule zo skupiny Van Gogh.

Treba poznamenať, že festival prešiel bez jediného incidentu, ako aj fenomenálný tím Magija Balkana, ktorý sa zúčastnil organizácie. Je to prvýkrát, čo sa spoločne zúčastnili na tejto akcii a uskutočnilo sa to na vysokej úrovni.

Vedenie festivalu ďakuje všetkým partnerom, ktorí pomohli udržať čaro Balkánu!