S obzirom na to da će na festivalu Magija Balkana 1.i  2 .septembra 2023.godine biti veliki broj promotivnih i prodajnih štandova, Projektni tim festivala je odlučio da se za bezalkoholne i alkoholne napitke, na štandovima umesto gotovine i kartica, koriste tokeni ili žetoni.

Na ulazu amfiteatra biće postavljena dva info pulta gde će posetioci dobijati sve važne informacije o festivalu, ali će na istom mestu moći da kupe i tokene, odnosno žetone. Posetilac će moći da gotovinom kupi tokene, a jedan token će imati vrednost jednog pića.

Što se tiče prehrambenih proizvoda, plaćanje će biti vršeno gotovinom ili karticom gde je to moguće.

Cilj nam je da se na festivalu svaki posetilac oseća prijatno i da uživa u spektakularnom programu, i zbog toga želimo da izbegnemo nepotrebne gužve i redove.

Kapije amfitetara će biti otvorene od 16 časova, i već od tada će posetioci moći da uživaju u gastronomskih specijalitetima, piću, ali i programu i takmičenjima koji će predhoditi glavnom programu festivala.

ŽETÓNY NA FESTIVALE MAGIJA BALKANA

Vzhľadom na to, že sa na festivale MAGIJA BALKANA  1. a 2. septembra 2023 uskutoční veľké množstvo propagačných a predajných stánkov, festivalový projektový tím sa rozhodol že sa dajú použiť žetóny na nealkoholické a alkoholické nápoje namiesto hotovosti a bankových kariet.

Pri vstupe do amfiteátra budú zriadené dva informačné pulty, kde návštevníci dostanú všetky dôležité informácie o festivale, ale zároveň si budú môcť kúpiť žetóny.

Návštevník si bude môcť kúpiť žetóny v hotovosti a jeden žetón bude mať hodnotu jedného nápoja.

Pokiaľ ide o potravinárske výrobky, platba sa uskutoční v hotovosti alebo kartou, ak je to možné.

Naším cieľom je, aby sa každý návštevník na festivale cítil príjemne a užil si veľkolepý program, a preto sa chceme vyhnúť zbytočným davom a radom.

Brány amfiteátra budú otvorené od 16. hodiny a odvtedy si návštevníci budú môcť vychutnať gastronomické špeciality, nápoje, ale aj program a súťaže, ktoré súťaže, ktoré budú predchádzať hlavnému programu festivalu.