Stvaramo najbolji tim i zato biramo najbolje saradnike!

Dijana Kocić je avanturistkinja, svetski putnik i pokretač promena na svakom tlu na koje njena noga kroči.

Svoju profesionalnu karijeru započela je još kao student Fakulteta organizacionih nauka na kojem je stekla zvanje diplomiranog inženjera na smeru menadžment. Tokom 9 godina rada u kompaniji Red Bull, organizovala je događaje za od 100 do 100.000 ljudi, vodila je regionalni tim i proglašena je za top 30 ispod 30 menadžera u Srbiji. Najveće iskustvo je stekla u oblasti marketinga. Ipak, ono što je za Dijanu posebno karakteristično možda i nema mnogo veze sa profesionalnim uspesima, a to je njen aktivizam i strast ka putovanjima, deci i obrazovanju.

Zbog snažne posvećenosti svom ličnom razvoju, bila je spremna da ozbiljno istupi iz standardnih životnih putanja, pa je dala otkaz i otišla u Afriku da volontira. Njena ljubav prema deci i obrazovanju motivisala je da Tanzaniju ostavi u bar malo boljem stanju. Najviše je ponosna na to što je preko društvenih mreža okupila preko 300 ljudi iz celog sveta i njihovim donacijama renovirala učionicu u Tanzaniji.

Nakon uzbudljive avanture koju joj je doneo rad u kompaniji koja daje krila ljudima i idejama, rešila je da istraži sebe u preduzetničkim vodama i pokrenula radionice kreiranja vision board-a kroz koje pruža podršku ljudima sa Balkana da izdizajniraju život kakav žele i pokrenu se prema svojim ciljevima. Kroz ove radionice je u prethodnih godinu dana prošlo preko 70 ljudi.

Jedna od uloga u kojoj Dijana posebno uživa je držanje edukacija i predavanja na fakultetima, konferencijama i događajima na temu motivacijeupravljanja vremenomkreiranja online sadržaja i puta do svoje suštine.

Dijana živi i radi u Beogradu, ima dve rođene sestre – Katarinu i Anđelu i sanja da osnuje svoju školu.

Ponosni smo što će Dijana biti deo tima Magije Balkana i učestvovati u promociji projekta i u kreiranju filma o festivalu Magija Balkana koji ćemo realizovati u septembru.

SK/ DIJANA KOCIĆ V TÍME „MAGIJA BALKANA“

Tvoríme najlepší tím, a preto si vyberáme najlepších spolupracovníkov!

Dijana Kocić je dobrodružka, svetobežníčka a iniciátorka zmien na každej pôde, na ktorú vkročí.

Svoju profesionálnu kariéru začala ako študentka na Fakulte organizačných vied, kde získala titul inžiniera v odbore manažment. Počas 9 rokov práce v spoločnosti Red Bull organizovala akcie pre 100 až 100.000 ľudí, viedla regionálny tím a bola vyhlásená za jednu z 30 najlepších manažérov do 30 rokov v Srbsku. Najväčšie skúsenosti získala v oblasti marketingu.

To, čo je pre Dijanu obzvlášť charakteristické, možno nemá veľa spoločného s profesionálnym úspechom, a to jej aktivizmus a vášeň pre cestovanie, deti a vzdelávanie.

Kvôli zanieteniu vôči jej osobnému rozvoju bola pripravená vážne vykročiť zo štandardných životných ciest, a tak dala výpoveď a odišla do Afriky ako dobrovoľníčka. Láska k deťom a vzdelanie ju motivovali odísť z Tanzánie v aspoň trochu lepšom stave. Najhrdšia je na to, že prostredníctvom sociálnych sietí zhromaždila viac ako 300 ľudí z celého sveta a z ich donácií zrekonštruovala triedu v Tanzánii.

Po vzrušujúcom dobrodružstve, ktoré jej priniesla práca v spoločnosti, ktorá dáva krídla ľuďom a nápadom, rozhodla sa preskúmať samú seba v podnikateľských vodách a spustila workshopy na vytváranie vision boards, prostredníctvom ktorých podporuje ľudí z Balkánu, aby si navrhli život, aký chcú, a smerovali k svojim cieľom. Za posledný rok prešlo týmito workshopmi viac ako 70 ľudí.

Jednou z úloh, ktorú Dijanu obzvlášť baví, je vzdelávanie a prednášky na vysokých školách, konferenciách a podujatiach na tému motivácia, time management, tvorba online obsahu a cesta k vašej podstate.

Dijana žije a pracuje v Belehrade, má dve sestry – Katarínu a Anđelu a sníva o založení vlastnej školy.

Sme hrdí, že Dijana bude súčasťou tímu „Magija Balkana“ a podieľa sa na propagácii projektu a na tvorbe filmu o festivale „Magija Balkana“, ktorý zrealizujeme v septembri.