Pivo Budveiser Budvar proizvodi se u pivari u Češkim Budejovicama, crpeći artešku vodu iz bunara ispod sebe, sa moravskim ječmom i hmeljem ,,Saaz”, poznatim kao plemenita sorta hmelja, iz žatečkog kraja.
Sazreva najmanje 90 dana, za razliku od 72 sata sazrevanja za masovno tržište piva.

Evropska unija je 2004. godine dodelila Budveiser Budvar status zaštićene geografske oznake. Budveiser je „proizvod sa potpisom“ pivare i „simbol nacionalnog ponosa“.

Recenzent pića Majkl Džekson je o pivu kompanije rekao sledeće:

-Budveiser Budvar je odlično pivo jer ima odlične sirovine i odlične pivare. Oni ga proizvode na spor i mukotrpan način. Njegovom integritetu najbolje služi to što se proizvodi u mestu porekla, u regionu sa ponosom na svoje pivo.

BUDWEISER BUDVAR – OFICIÁLNE PIVO FESTIVALU BALKÁNSKA MÁGIA – SK

Pivo Budweiser Budvar sa vyrába v pivovare v Českých Budějoviciach, ktorý čerpá artézsku vodu zo studne pod ním, s moravským jačmeňom a žateckým chmeľom, známym ako ušľachtilá odroda chmeľu, zo Žatecka.
Zreje minimálne 90 dní, na rozdiel od 72 hodín zrenia pre masový trh piva.

V roku 2004 Európska únia udelila Budweiser Budvaru status chráneného zemepisného označenia. Budweiser je „signatúrnym produktom“ pivovaru a „symbolom národnej hrdosti“.

Recenzent nápoju Michael Jackson povedal o pive tejto spoločnosti nasledovné:

„Budweiser Budvar je vynikajúce pivo, pretože má vynikajúce suroviny a vynikajúce pivovary. Vyrábajú ho pomalým a starostlivým spôsobom. Jeho integrite najlepšie vyhovuje to, že sa vyrába v mieste pôvodu, v regióne, ktorý je hrdý na svoje pivo.“