Ivana je student masmedijalne komunikacije na Univerzitetu sv. Ćirila i Metodija u Trnavi na Fakultetu za masmedijalne komunikacije, urednica vesti na radiju Aetter i volonterka i menadžerka komunikacija u organizaciji Erasmus student network Trnava. Slovakinja iz Srbije završila je osnovnu školu u Kovačici, Srbiji. Sa 14 godina počela je da studira grafiku digitalnih medija u Srednjoj  stručnoj školi u Staroj Turi, tokom koje je počela više da se fokusira na fotografiju , video i montažu. Stoga je izbor univerziteta za komunikaciju masovnih medija bio jasan izbor. Posle godinu dana studija bila je uspšna na audiciji za radio. Svakodnevno usavršava svoje veštine, a nakon godinu dana uvežbavanja  jezika i govora, počela je da emituje na radiju Aetter kao urednica vesti. Iako je ostalo malo vremena između učenja i volontiranja, ona ipak nalazi vremena za svoje prijatelje. U Trnavi rado posećuje lokale sa dobrom muzikom, gde se susreću zanimljivi i inspirativni ljudi. Sa drugaricama posećuje i skejt parkove, gde, prema njenim rečima, još uvek nastoji da unapredi svoje veštine vožnje skejtborda. Takođe voli da se bavi sportom, trčanje ili vožnja rolera pomažu joj da se opusti pored svih zahtevnih aktivnosti koje svakodnevno obavlja.U Trnavi postoji mnogo mogućnosti za sportske aktivnosti.

Trenutno se bavi i fotografijom, piše završni rad na temuLuminografija -crtanje svetlom. Pored toga što joj je to hobi, prioritet joj je završni rad i priprema za završne ispite.Zahvaljujući školskim aktivnostima i svojim veštinama, dobila je priliku da učestvuje u Erazmusu. Kako kaže, ako bude išlo sve po planu, sledeće godine njeni koraci će ići na razmenu studenata na fakultetu u Dubrovniku.

 

 

IVANA GALAT, PR festivalu

 

 

 

 

 

 

 

 

Predstavujeme mladých a úspešných členov tímu

Ivana je študentkou masmediálnej komunikácie na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave na Fakulte masmediálnych komunikácií. Je  redaktorkou spravodajstva v Rádiu Aetter a dobrovoľníčkou a manažérkou komunikácie v organizácii Erasmus students network v Trnave. Slovenka zo Srbska, ktorá absolvovala

základnú školu v srbskej Kovačici. Vo veku 14 tich rokoch začala študovať grafiku digitálnych médií na Strednej odbornej škole v Starej Turej, počas ktorého sa začala viac venovať fotografii, videu a strihu takže jej výber už spomínanej vysokej školy bola jasná voľba. Po roku štúdia bola úspešná na konkurze v rádii.

Každodenne zlepšovala svoje zručnosti, a po ro ku jazykovej a rečovej praxe sa stala redaktorkou spravodajstva v rádiu  Aetter. Keď je málo času medzi štúdiom a dobrovoľníctvom, stále si nájde čas na svojich priateľov. V Trnave rada navštevuje bary s dobrou hudbou, stretávajú sa tam zaujímaví a inšpiratívni ľudia. S kamarátkami navštevuje aj skateparky, kde sa ako nám i samá prezradila stále

snaží zlepšiť svoje skateboardové zručnosti. Rada športuje, behá resp. kolieskové korčuľovanie jej pomáha zrelaxovať sa popri všetkých náročných aktivitách, ktoré vykonáva denne. V Trnave je veľa možností športového vyžitia. V súčasnosti sa venuje fotografii, záverečnú prácu píše na tému Luminografia – kresba svetlom. Jej prioritou je príprava na finále skúšok a písanie záverečnej práce. Vďaka školským aktivitám a svojou šikovnosťou dostala príležitosť sa zúčastňovať programu Erasmus.

Ako aj samá hovorí, ak pôjde všetko podľa plánu, tak na budúci rok jej kroky budú smerovať na výmenu študentov na fakultu v Dubrovníku.